Les NCF sine koronavettregler for arrangement og aktivitet under koronapandemien HER

Uttak til VM Landevei 2021

VM Landevei vil arrangeres i Flandern i Belgia 19.-26. september. Her er rytterne som er uttatt i klassene Menn Elite, Menn U23, Damer Elite, Menn Junior og Kvinner Junior. Vi ønsker lykke til!

Menn Elite tempo

Andreas Leknessund, Ringerike SK/Team DSM

Menn Elite fellesstart

Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK/UAE Team Emirates

Alexander Kristoff, Stavanger SK/UAE Team Emirates

Vegard Stake Laengen, Asker CK/UAE Team Emirates

Odd Christian Eiking, Fana IL Sykkel/Intermarché-Wanty-Gobert-Matériaux

Markus Hoelgaard, Sandnes SK/Uno-X Pro Cycling Team

Rasmus Tiller, Lillehammer CK/Uno-X Pro Cycling Team

Reserve: Andreas Leknessund, Ringerike SK/Team DSM

 

Kvinner Elite tempo

Katrine Aalerud, Vestby SK/Movistar Team Women

Kvinner Elite fellesstart

Susanne Andersen, Stavanger SK/Team DSM

Katrine Aalerud, Vestby SK/Movistar Team Women

Stine Borgli, CK Victoria/FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope

Emilie Moberg, Halden CK/DROPS

Anne Dorthe Ysland, Gauldal SK/Team Coop-Hitec Products

Ingvild Gåskjenn, Horten OC/Team Coop-Hitec Products

 

Menn Junior tempo

Johan Ravnøy, Sandnes SK

Trym Brennsæter, Glåmdal SK

Menn Junior fellesstart

Per Strand Hagenes, Sandnes SK

Stian Edvardsen-Fredheim, Glåmdal SK

Ola Sylling, Ringerike SK

Trym Brennsæter, Glåmdal SK

Sebastian Larsen, Ringerike SK

 

Kvinner Junior tempo

Amalie Christensen, Lillehammer CK

Kvinner Junior fellesstart

Camilla Rånes Bye, IL Stjørdals-Blink

Oda Laforce, IF Frøy

Menn U23 tempo

Søren Wærenskjold, Ringerike SK/Uno-X Pro Cycling Team

Daniel Årnes, Kristiansands CK

Menn U23 fellesstart

Idar Andersen, Gauldal SK/Uno-X Pro Cycling Team

Anders Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel/Uno-X DARE Development Team

Tobias Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel/Uno-X DARE Development Team

Martin Bugge Urianstad, Stavanger SK/Uno-X Pro Cycling Team

Søren Wærenskjold, Ringerike SK/Uno-X Pro Cycling Team

Jonas Iversby Hvideberg, Fredrikstad SK/Uno-X Pro Cycling Team

Reserve:

Tord Gudmestad, Stavanger SK/Team Coop

 

Program:

19.september – Menn Elite Tempo
20.september – Menn U23 Tempo
21.september – Menn og Kvinner Junior Tempo
24.september – Menn Junior og Menn U23 Fellesstart
25.september – Kvinner Junior og Kvinner Elite Fellesstart
26.september – Menn Elite Fellesstart

Se mer på arrangørens nettside her: 2021 UCI Road World Championships | Flanders 2021

Publisert 14.09.2021